Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:296
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Петинг

Што е всушност петинг?
Петингот е всушност нежно милување. Тоа е многу убав начин за двајца кои се сакаат додатно да се зближат. Петингот може, а и немора да продолжи со секс. Акробатските пози или безобразните зборови сега не се потребни. Петингот се базира на предизвикување на пријатни чувства, опуштен е, тотално нежен и романтичен. Девојките го обожаваат.

Како се одвива?
Петингот треба да биде разменување на нежност помеѓу двајца заљубени. Па затоа бакнежите и милувањето ја играат главната улога овде. Дозволете си задоволство од глава до пети милувајќи се заедно во романтична околина пр. свеќи и пуштете некоја нежна и романтична музика. Гледајте се во очи, нежно и без брзање истражувајте го телото на вашиот партнер. Најважното во петингот е да покажете колку се сакате и да уживате во нежноста која си ја пружите еден на друг. Немојте во никој случај веднаш да поминете на секс. Оставете возбудата пополека са расте. Допирајте се, бакнувајте се... А кога вашиот партнер почне со прстите да прави нежни движења па вашето тело или со усните да ги допира вашите брадавици и вагина, вие ќе се отворите како цвет. Се разбира може и обратно - вие да го милувате неговото тело и пенис.

 

За време на петингот нема место за непријатност или притисок дека мора нешто да се постигне. Затоа петингот го обожаваат девојките кои немаат големо сексуално искуство и кои сакаат да почувствуват како би изгледало водењето на љубов. Петингот е совршен кога некој пар сака постепено да се запознае. Бидејќи за време на петингот може да дојде до секс -  во никој случај не ја заборавајте заштитата.

Ви посакуваме пријатни моменти со партнерот.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Што го уништува сексот?
Еве ги петте најчести работи кои можат да ви се случат и многу лесно да ја уништат желбата за секс кај едниот или пак ка
од Романтичен |
Секс за време на оние денови
Немојте да се срамите од својата менструација. Доколку ни вас ни на партнерот не ви смета, сексот може да ги намали болк
од Романтичен |
Важноста на предиграта
Традиционално за предигра се смета сè она што машките треба да го направат за да ја натераат девојката да има однос со н
од Романтичен |
Секси тактики кои палат кај секое машко
Доколку сеуште не сте на чисто со тоа што сака, а што не сака вашиот дечко кога е во прашање сексот, еве неколку одговор
од Романтичен |
Коментари
petingot e neshto najubavo neznam premnogu e top chustvoto...super e onaka...sum go probala toa...onaka so sakanata lichnost e najubavo )))
poubavo i od samiot seks mmmmmmmmmm

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens