Online: Членови: 0 | Гости: 454
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Сакате да испратите секси порака до вашиот партнер? Еве 4 врвни совети

Повратните информации се исто така важни при секстингот. Затоа, доколку вашиот партнер праќа жешки пораки, одговорете му со ист тон, тврдат сексуалните терапевти. Можете да му напишете за што размислувате или фантазирате.

Размената на секси пораки секако може да ја разбие монотонијата во врската, а страста враќа 38 отсто од жените и 32 отсто од мажите, потврди истражувањето на компанијата за секс играчки Адам и Ева спроведено на 1.000 луѓе.

1. Почнете полека

Полека акумулација на сексуална напнатост води до уште поголемо задоволство, тврди сексуалниот терапевт. Кажете му на вашиот партнер што сакате да прави или што сакате од него.

Можете да започнете со зборовите „Не можам да престанам да мислам на тебе. Сакам да ги почувствувам твоите меки усни на мене“. Тоа ќе го полуди и едвај чека што побрзо да се врати дома.

2. Разбудете му ја имагинацијата

Во ваквите пораки треба да се чува доза на мистерија и да не се открива се на почетокот за подобрата половина да има на што да очекува. Таквиот пристап ќе му ја разбуди имагинацијата. Дајте му до знаење дека носите нешто црно и тантела, а останатото оставете нему да поработи на себе.

3. Одговорете на неговите пораки со жежок тон

Повратните информации се исто така важни при секстингот. Затоа, доколку вашиот партнер праќа жешки пораки, одговорете му со ист тон, тврдат сексуалните терапевти. Можете да му пишувате за што размислувате или фантазирате, што ве полудува во креветот, дека едвај чекате да го видите или дека едвај чекате повеќе да бидете сами.

4. Бидете внимателни со секси фотографиите

Визуелните дразби ги возбудуваат мажите повеќе од сите други па жешките фотографии сигурно ќе ја доведат вашата партнерка на работ. Сепак, треба да се биде внимателен со ова.

Не се препорачува да испраќате фотографии на кои се гледа вашето лице бидејќи никогаш не знаете каде би можеле да завршат. Наместо тоа, можете да испратите фотографии од секси долна облека или штикли кои мислите дека ги носите во вашата игра за заведување.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка