Online: Членови: 0 | Гости: 380
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Третина од мажите глумат оргазам: експерт откри како е тоа можно и што да се прави со тоа

Иако во општеството е општо прифатено дека само жените глумат оргазам, тоа не е така. Новото истражување на Дурекс откри дека дури третина од мажите лажат кулминација во кревет. Во една студија на 2.000 мажи, 32% од сексуално активните мажи признале дека во одреден момент глумеле во спалната соба, во споредба со 43% од жените. Не е баш родовата поделба што може да ја очекувате, особено ако ги земете предвид оние на кои не им било удобно да ги откриваат своите тајни од чаршафите, пренесува Metro. Веројатно се прашувате како е можно мажот да глуми оргазам. Според секс експертот на Дурекс, Аликс Фокс, успехот на лажниот оргазам зависи од лукавството и брзото размислување. Таа вели: „Доколку се користи кондом, на мажот може да му биде многу лесно да го извади и да го фрли после секс без неговата партнерка да забележи дека е празен. Дури и без заштитни контрацептиви, анегдотски, неколку мажи ми кажаа дека суптилно им плукнале на рацете, а потоа ја избришале течноста на чаршафите или телата на нивните партнерки со надеж дека ќе ја помешаат со ејакулација. Еден маж, исто така, признал дека во неколку наврати се преправал дека се брише со долна облека или маица, велејќи му на партнерката дека не сака да остави влажна дамка“.

Аликс исто така нагласува дека секс позите во кои партнерот не може јасно да види што се случува можат да обезбедат едноставен чин на оргазам. Кога станува збор за тоа зошто мажите ги лажираат своите кулминации, избегнувањето на незгодни разговори беше главен фактор. „Студијата на Универзитетот во Канзас од 2010 година покажа дека главната причина што мажите ја даваат за глумење оргазам е да избегнат да ги вознемируваат своите партнери кога тие не можат да доживеат кулминација“, вели Аликс.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full