Online: Членови: 0 | Гости: 436
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Три грешки кои мажите треба да престанат да ги прават во кревет

Колку повеќе сте внимателни кон нејзините севкупни потреби, толку повеќе таа се чувствува поврзана со вас, а за возврат колку повеќе реагира на сексуалните импулси - на крајот и двајцата имате среќен крај.

Постојат многу заблуди за сексот и сексуалноста, особено кога станува збор за жените. Разбирливо, за момците ова може да биде збунувачки, и за жал, многу мажи завршуваат погрешно информирани за тоа како да ги задоволат своите партнерки.

Се разбира, не постојат правила кои важат за секого. Сепак, некои основни правила важат за повеќето жени. Така, во духот на помагањето на паровите да имаат подобар секс и подобри односи, еве кои се петте најголеми грешки што ги прават мажите во кревет и што можат да прават поинаку.

1. Претпоставувате дека жените немаат ист сексуален нагон како и мажите

Не треба да се верува, ни за момент, дека жените не сакаат или сакаат толку многу како мажите. Иако сигурно има индивидуални разлики меѓу половите, жените сакаат секс, а жените сакаат секс; тие едноставно не сакаат лош секс.

2. Веднаш се движите кон нејзините гениталии и ја прескокнувате предиграта

Жената ужива во задоволството да го допира и милува целото нејзино тело. Таа ужива во бакнување и заведување. Тој особено ужива во исчекувањето кога конечно ќе стигнете „таму долу“. Одвојте време полека да одите по целото женско тело. Кога ќе дојдете до нејзиниот клиторис, таа веќе ќе биде „во рајот“.

3. Однесувајте се кон нејзиниот клиторис како пенис

Женското тело се разликува од машкото. Не обидувајте се да ги третирате нејзините гениталии како вашите. Откријте каков вид на допир се чувствува најдобро. Одвојте време за таа да не се чувствува избрзана. Не преминувајте на секс премногу брзо.

Немојте да претпоставувате дека вашиот партнер ќе ужива во нешто само затоа што сте виделе жена како стенка на порно страница. Тие не сакаат да се чувствуваат како да изгледаат и да се однесуваат како порно ѕвезди.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови


Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка