Online: Членови: 0 | Гости: 435
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Веганите се подобри во кревет од оние што јадат месо

Американски уролог се обидел преку експеримент со тројца спортисти да утврди како исхраната влијае на сексуалната возбуда кај мажите, но експертите предупредуваат дека не треба да се донесуваат предвремени заклучоци. На прашањето дали мажите кои не јадат месо се подобри љубовници од оние кои јадат месо, американскиот уролог д-р Арон Шпиц се обиде да одговори. Тоа се обиде да го направи преку експеримент во кој учествуваа спортисти, поточно кошаркар, бејзбол играч и препрека.

Првата вечер јаделе бурито, мексикански специјалитет со месо, а следниот ден истото но без месо, со соја и грашок. Спортистите носеле специјална направа во текот на ноќта, а лекарот ја набљудувал активноста на нивните тела додека спиеле.

По оброците без месо, сексуалната возбуда кај мажите траела три до четири пати подолго отколку кога јаделе месо, пренесува Новости.

Д-р Шпиц верува дека посилниот пол побрзо ќе ја изгуби својата машкост, бидејќи јадат повеќе месо од жените. Но, експертите се согласуваат дека не треба да се донесуваат предвремени заклучоци.

 

Индискиот гинеколог Раџ Матур смета дека од овој експеримент не може да се извлече клиничка поука, ниту пак мажите да се советуваат да не јадат месо, бидејќи тоа не е научно истражување.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка