Online: Членови: 0 | Гости: 175
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Секоја жена треба да се помири со ова!

Во животот, очите повеќе ни ги отвораат поголеми трагедии. Дури тогаш сваќаме колку се безмислени работите околу кои се нервираме, наместо да уживаме во секој поглед. 

Не чекајте да ви се случи нешто лошо. Дознајте кои ситуации не се вредни за нервирање и така би требало да ги прифатите во самиот старт. 

Порази. Поразите не постојат, тие само се случуваат кога на момент ќе ги испуштиме конците од рака.Не доживувајте губиток како најголем пораз, гледајте на тоа како нова прилика. 

Прифаќајте комплименти. Многу жени мислат дека ако самоуверено ги прифаќате комплиментите ќе испаднете арогантни, но тоа не е вистина. Ни скромноста не е особина секогаш добра. Оставете впечаток на самоуверена и жена која е сигурна во себе.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка