Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:1733
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Состаноци

5 начини како да ве запомнат луѓето
За да успее секој – независно дали сопственик на бизнис или работник, треба да биде забележан и после тоа запаметен. Дури и да не сте најинтересниот ч
од Сања Шијаков |
Проценете го дечкото според пијалокот
Постојат многу методи како да ги процените луѓето уште пред навистина и да ги запознаете, без разлика дали се работи за...
од Романтичен |
6 грешки на првиот состанок
И машките и женските може да направат нешто што би го иритирале другиот којшто седи од спротивната страна на масата уште на првиот состанок ...
од Романтичен |
Како до онлајн партнер!?
Во модерните времиња сè повеќе луѓе го наоѓаат својот партнер или пријател на интерент. Многу осамени души...
од Makedonec |
Состанок преку интернет
Запознавањата преку интернет можат да претставуваат предизвик. Откако сте се запознале малку подобро преку...
од Романтичен |
Прв состанок!?
Безброј дилеми на првото излегување со момчето или со девојката што ви се допаѓа - како треба да се однесувате...
од Buba |
Кој што мисли на првиот состанок
Топ 10 работи што ТОЈ ги мисли и топ 10 работи што ТАА ги мисли на првиот состанок...
од Романтичен |
Како да ја поканите на состанок
Многу генијални момци имаат проблем со забавувањето. Обично тие имаат знање за поголемиот дел од работите...
од Романтичен |
Состаноци

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.28357601165771&server_load=0.02&session=49791b62ad4fb8ecb0334102bbed6e2e&url=romanticni.mk%2Fsostanoci&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=35.175.120.174): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72