Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:296
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Кога девојките изневеруваат

Се чувствуваат осамено во врската
Чувството на осаменост е еден од најчестите причини зашто девојките ги изневеруваат своите партнери. Иако може да звучи контрадикторно дека девојката во врската може да биде осамена, таа може да се чувствува емоционално неисполнета. Ова може да биде случај кога нејзиниот партнер има премногу работа или пак ако повеќе време поминува со другарите отколку со неа, додека таа своето време го поминува сама. Момци, треба добро да го избалансирате времето за неа и за пријателите и работата.

Чувство дека сè се зема здраво за готово
Додека машкото може и по цел ден да зборува за тоа што му се случувало тој ден на работа или дома, девојката сака да зборува за животните цели, соништата, иднината и тоа што и двајцата го сакате. Овој вид на интимност помага во стабилноста на врската, но го спречува и тоа девојката да почне да бара друго машко со кое ќе може да разговара за тие работи кои она ги сака.

Водите одвоени животи
Иако едно време бевте на ист пат, вашите животи тргнаа во различни насоки, а темите кои некогаш ви беа заеднички одеднаш станаа теми само за едниот партнер. Ако дошло времето девојката да поминува повеќе време со другарките отколку со вас, можеби треба да пробате повеќе време да поминувате заедно и да го правите тоа што и двајцата го сакате. Ова ќе ја охрабри девојката да биде пазлива према вас отколку према другарките или пак некое друго машко за кое може да чувствува дека има многу повеќе заеднички теми отколку со вас.

На егото му треба зајакнување
Понекогаш девојките може да се чувствуваат несигурно и може да го изневерат партнерот како би си докажале самите себеси дека се во „форма“. Понекогаш чувствуват дека нивниот партнер не им посветува доволно внимание, па ласкањето на другото машко може да донесе изневерување.

Можеби ќе Ве интересира...
Девојките се разочарани од...
Дури 25% од девојките се разочарани од начинот на кој биле запросени. Две третини од мажите запросувањето го планираат,
од Романтичен |
Кога е време да ја прекинете врската
Во секоја врска постојат добри и лоши денови. Но ако со тек на време разликите помеѓу вас и вашиот партнер станат прегол
од Романтичен |
Како да ја сочувате врската?
Еве четири едноставни совети како да ја сочувате и унапредите вашата врска...
од admin |
Грешки што ја уништуваат љубовта
Треба да внимавате на првите знаци на криза, бидејќи ако подолго ги занемарувате нетрпеливоста и неразбирањето, тие можа
од TaJaNa |
Коментари
ova napisanovo ovde e potpolno tocno koga maskoto go intresira sosema drugo a zenskoto ne togas nema slozna vrska
kolku i da go sakas onoj so koj sto si i da sakas nemozes da ostanes veren dokolku ne dobivas dovolno ljubov i vnimanie od nego.
na sekoja zena i e potrebno da se pocuvstvuva sakana i ako toa go nema vo vrskata sigurno go bara nadvor od nea
Sekogas koga zensko vara,zborat se najloso za nea...a za maskite toa e dozvoleno..epa stvarno ne e taka...zaso masko ne moze da svati deka ako go vara zenskata znaci deka nesho e do nego..sigurno ne i posvetuva dovolno vnimanie i celo vreme e so drugari,ne i se javuva,ne i kazuva deka ja saka,ne e romanticen... i normalno deka taa se cuvstvuva zapostavena...i ke bara utreha ili pak trosa ljubov,neznost i razbiranje vo drug...zato ne treba da ne osuduvaat, i nie imame potrebi i zelbi koi sakame da ni se ispolnat od starana na nasiot partner,ne samo oni...pozz
ako ima nekoja za zabava i uzivanje neka me addne na msn zabava22@hotmail.com
Nekogas vo nekoj vrski kolku i da si davaat eden na drug i ljubov i emocii varanje ke ima,sve toa zavisi poveke od samata licnost otkolku od sve drugo,za sve mozes da zboris i da se razberes,ama koga na nekoj/a ke i davas sve sto imas od emocionlna gledna tocka a on/a te vara pak tuka stanuva za nestabilna licnost a ne za toa dali i kolku i davas emocii i ljubov!!!

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=2.3865911960602&server_load=0&session=21085a181eaa3fc6fc84711c5a225ff1&url=romanticni.mk%2Fvrski%2Fkoga-devojkite-izneveruvaat-2983&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=100.24.122.228): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72