Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:369
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Јарецот и љубовта

Јарецот тешко би можел да се нарече романтичен љубовник. Верен, но внимателен, во односите со партнерите Јарецот не се оддава лесно поради страв од губење на својот идентитет. Јарецот има голема почит спрема бракот и семејството. Знае да направи јасна разлика помеѓу чисто телесна врска и вистинска љубов. Не сака зависност од другиот и често бара личност со кој ќе оствари спонтан и релаксиран однос. Сака искрени и весели личности, поради можноста од нив да научи да сака, да се забавува и да се смее. За возврат, тој нив ќе ги научи на одговорност, практичност и способност за контрола на инстинктите и емоциите. Иако, надворешниот изглед е студен и беизразен, во него се кријат силни страсти и чувства. Не сака неговиот разум да биде помрачен од чувствата, па затоа дури во подоцнежните години учи да се опушти во присуството на партнерот. За да го отвори своето срце, потребно е да воспостави трајна и стабилна врска.

Јарецот има добар однос со останатите земјени (Бик и Девица) и водени (Рак, Шкорпија и Риби) знаци. Недоразбирања постојат со огнените (Овен, Лав и Стрелец) и воздушните (Близнаци, Вага и Водолија) знаци.

Можеби ќе Ве интересира...
Јарецот и љубомората
Јарците обично со себе носат многу лоши искуства. Тие не забораваат ниту пак простуваат (исто како Стрелците). Но љубомо
од Романтичен |
Што прави јарецот во своето слободно време
Јарецот слободното време го поминува во канцеларија или на работа. Макар дел од слободното време затоа што сака се' да з
од Романтичен |
Неделен хороскоп
24ти - 30ти март На почетокот на оваа недела ќе се развртувате на сите страни и ќе мислите дека некој ве гледа, но тоа
од Романтичен |
Неделен хороскоп
24ти февруари - 2ри март Барајќи го перфектното можете да изгубите нешто драго и убаво кога е во прашање љубовта на поч
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.22454690933228&server_load=0.04&session=47592182dd2a2dc9a43d9cd18321e359&url=romanticni.mk%2Fhoroskop%2Fjarec%2Fjarecot-i-ljubovta-1741&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=35.175.200.4): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72