Online: Членови: 0 | Гости: 180
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Лавот и љубовта

Лавот е великодушен во љубовта. Романтичен идеалист, бара партнер кој ќе му прилега. Сака физички привлечни личности кои постојано ќе го фалат и ќе му се восхитуваат. Неговата потреба од аплаузи има централна функција и во една љубовна врска. Но, затоа, Лавот ќе ја даде искрено и од се срце својата љубов. Лавот добро знае што сака и начинот на кој ќе го добие тоа. Не се сомневаат во успех, но подоцна ако не им се допадне само едно нешто кај партнерот, веднаш ќе заминат во друг правец. Имаат високи критериуми кога станува збор за избор на партнерот.Но, према својот избор ќе се однесуваат како спрема божество, а за возврат очекуваат благодарност. Имаат потреба и од авантури и возбудувања, го сакаат сексот и добри љубовници се. Бараат совршенство и во постелата и во кујната, но сепак повеќе сакаат самите да ги научат партнерите на тоа. Многу се љубоморни и посесивни, па важат за многу незгодни партнери. Го љубат партнерот, но постојано мора да се оддржува нивниот љубовен оган. Даваат многу, но и бараат повеќе. Сакаат да бидат сакани и обожувани по секоја цена!

Лавовите се согласуваат со огнените (Овен и Стрелец) и воздушните (Близнаци, Вага и Водолија) знаци, додека несогласувања постојат со земјените (Бик, Девица и Јарец) и водените (Рак, Шкорпија и Риби) знаци.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


The table 'dubug_info' is full