Online: Членови: 0 | Гости: 207
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Рибите и љубовта

Колку само сакаат да љубат некого, а колку пати само остануваат разочарани. За Рибите најважна работа во светот е љубовта. Проблемот е во тоа што повеќе се заљубени во љубовта отколку во некоја конкретна личност. Сакаат нежна и романтична љубов, но знаат да потпаднат под влијание на променливото расположение, па да влезат во сомнителни, таинствени, забранети врски. Најпрво, платонски и на идеалистичен начин ја замислуваат секоја идна ситуација со симпатијата, чувствувајќи ги првите замислени бакнежи. Но, бидејќи по природа се резервирани тешко го прават првиот чекор и се случува да им избега саканата личност па тие да се почувствуваат неразбрани. Инаку во една љубовна врска Рибите се топли, романтични, пожртвувани за саканата личност. Во однос на тоа каков партнер им одговара, секако на прво место, како критериум, доаѓа убавината, внимателноста, разбирањето, интелегенцијата, добрината. Не ги сакаат премногу грубите личности, иако често сакаат да ја препуштат лидерската улога на партнерот а тие се задоволуваат со ситните работи. Рибите се дежурни поети и боеми. Но тие знаат да бидат исклучително еротски настроени, често покажувајќи и садомазохистички тенденции. Не толку по темпераментот, туку по нивниот жар и креативната имагинација, знаат, и тоа како, да остават трајни впечатоци. Затоа ги нарекуваат и неспоредливи љубовници во хороскопот.

Им одговаараат личности родени во водени (Рак, Шкорпија) и земјени (Бик, Девица, Јарец)  знаци, а потешко се разбираат со огнени(Овен, Лав, Стрелец) и воздушни (Близнаци, Вага, Водолија) знаци.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


The table 'dubug_info' is full