Online: Членови: 0 | Гости: 132
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

20 знаци дека во партнерот сте пронашле сродна душа

Постојат луѓе во животот кога ќе ги сретнете и со нив ќе делите врска подлабоко отколку со некоја друга личност.

Без обзир дали верувате во сродна душа како оние од бајките или едноставно верувате дека на светот постои некој наменет само за него, постојат одредени знаци кои ќе ви помогнат да ги проверите.

 

Ова се 20 знаци дека е со вас сродната душа:

 

1.Понекогаш е доволно само да се погледнете и знаете за што размислувате.

2.Не можете и не сакате да го замислите животот без таа личност

3.Таа личност секогаш знае што треба да направи да ве смири кога сте луѓе, да ви помогне кога сте под стрес и да ве развесели кога сте тажни.

4. И после многу години заедно, меѓу вас постои хемија.

5. Секогаш ви е потполно пријатно во присуство на таа личност.

6.После неколку дена раздвоеност, правите долги разговори бидејќи сакате да го надокнадите изгубеното време

7. Се чувствувате како да се познавате цел живот.

8. Не се сложувате околу некои работи, но секогаш сте сложни кога тоа е навистина важно.

9. Семејството на таа личност како да е ваша сопствена.

10.Немате потреба да трагате за нешто „подобро“ бидејќи ви се допаѓа тоа што го имате.

11. Кога на таа личност и е тешко, тешко ви е и на вас. Кога се смее и вие се смеете.

12. Таа личност е често главен актер на приказната која ја раскажувате.

13.Помалку чудни работи кои понекогаш ги правите, на таа личност сте неодоливи. Дури и ако не ги разбирате во потполност.

14.Вие сте подобра личност со таа личност отколку без нејзе.

15.Таа личност  ги поддржува вашите соништа и Вас, дури ако не ги разборате во потполност.

16.Вие двајца сте динамично дуо и вистински тим.

17.Покрај таа личност се чувствувате заштитетно и сигурно.

18.Со таа личност сте сватиле дека домот не е место, туку личноста.

19.Пред таа личност не се плашите да се покажете најдобри, но и во најлоша верзија од себе.

20. Длабоко во себе знаете дека тоа е вистинската работа. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка