Online: Членови: 0 | Гости: 163
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

3 чекори до вистинската љубов

Многу од нас се прашуваат дали тоа што им се случува е вистинска љубов или пак само мала пролазна работа во животот. За да дознаете како до вистинска љубов, односно дали тоа што ви се случува е вистинското, психолозите велат дека треба да ги поминете следниве 3 чекори за да го имате одговорот.

1. Партнерот потребно е да ви се допаѓа и како личност и да чувстувате сексуална привлечност кон него.

2. Изберете го партнерот којшто сака и емоционално да се врзува. Искажувањето на емоциите е клуч за квалитетна и успешна врска. Постојат луѓе кои се физички привлечни за другите, но не знаат или не сакаат емоционално да се врзат за другите. Избегнувајте ги таквите луѓе.

3. Изберете партнер којшто има слична претпоставка и визија како вистинската врска треба да изгледа. Истражувањата покажуваат дека поздрава и подолга врска имаат оние партнери коишто имаат слични гледишта за главните животни прашања.

Иако совршен рецепт за успешна, квалитетна и долготрајна врска не постои, сепак со овие чекори, односно совети од светските познати психолози најдобро може да воочите кој е најдобриот партнер за вас.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка