Online: Членови: 0 | Гости: 168
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Вистинската љубов ќе дојде на возраст од 27 до 35 години

Во своето истражување, таа се потпре на математички обрасци, статистика и алгоритми, вклучително и она што го нарече „оптимална теорија на запирање“.
Љубовта е навистина игра со бројки, а математичарите успеаја да пресметаат во која возраст најверојатно ќе се сретнеме со нашиот совршен партнер.
Математичарката д-р Хана Фрај спровела истражување кое открило во која возраст луѓето најверојатно ќе најдат вистинска љубов.
 Во своето истражување, таа се потпираше на математички обрасци, статистика и алгоритми, вклучително и она што го нарече „теорија за оптимално запирање“.
Математиката ни кажува дека шансите да најдете вистинска љубов меѓу луѓето што ги познаваме во текот на првите 37 проценти од вашиот љубовен живот се многу мали.
Да речеме дека сакате да стапите во брак пред 40-тата година и за прв пат започнавте врска кога сте на 15-годишна возраст.
 Ова значи дека најверојатно нема да го најдете идеалниот партнер од 15 до 27 година.
Помеѓу 27 и 35 години има „прозорец“ што ви овозможува да изберете некој што е подобар за вас од кој било претходно со кој сте се дружеле.
Тоа е затоа што тогаш може да се погледнат сите тие 37 проценти и да се споредат.
Теоријата на д-р Фрај го поврзува човековото однесување со математиката,
но љубовта секогаш ги надминува бројките.
Математиката не лаже, но ниту срцето.
Значи, ако сте пронашле некој со кого можете да замислите да го поминете остатокот од вашиот живот пред 27-та година, тоа не значи дека тој не е вашата вистинска љубов.
Одете по она што мислите дека е најдобро за вас.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка