Online: Членови: 0 | Гости: 81
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

4 знаци дека е спремен за врска

Дечкото може да се потруди да ве шармира, но тоа не значи дека ќе сака да оди понатаму од тоа. Научете да оцените дали има озбилни намери кон вас или не.

Ве гледа во разни ситуации
На состаноците машките се трудат да се покажат во најубаво светло, а на долги стази тоа за нив е малку потешко. Ако е заинтересиран да станете дел од неговиот живот, ве вклучува во широкиот спектар на активности (ве вика да ги запознаете неговите пријатели, во кино, на вечера...) тогаш знаете дека до себе имате дечко кој е зрел за врска.

Го изговара зборот „излегување“
Звучи безначајно, но момците кои имаат фобија од врски обично ги користат фразите „да се видиме“ или „да се забавуваме“. Момчето кое не се плаши да каже дека излегол со вас кога ќе му се јават на телефон или кога ќе се види со другар додека се шетате да каже „еве излегуваме“ знајте дека е спремен за врска.

Крие некои работи од вас на почетокот
Сите ние имаме некои проблеми, но момчето кое ќе ви каже сè на првиот состанок, сите негови проблеми, можеби пробува да ве исплаши и одбие од него. Момчето кое е спремно за врска, постепено, како расте довербата меѓу вас, така ќе ви ги кажува неговите проблеми и успеси.

Опуштено ја спомнува поранешната девојка
Секако, ако делува опседнато со неа или сеуште е лут на неа, многу веројатно е дека ќе бидете вмешани во нивната драма. Но, доколку ја споменува лежерно, како личност која влегла и излегла од неговиот живот, тогаш треба да знаете дека приказната помеѓу нив двајца е готова.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.