Online: Членови: 0 | Гости: 292
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

5 начини како да ве запомнат луѓето

Не ги гледајте другите, дејствувајте како вас самите! Може да зборувате интелигентно за тоа како според облеката ги оценуваат луѓето или пак може да се облечете така што да ве запомнат. Секој може да сподели мислење за филм или или за ТВ емисија, но не секој може да раскаже интригантна лична историја. Сопрете да ги гледате и да коментирате за другите, започнете да дејствувате – тоа многу повеќе се памтети.

 

Направете нешто необично. Во мислите нацртајте круг и поставете ги сите нешта, кои ги поседувате во него. Вашиот круг ќе изгледа како оној на сите останати: ској работи, секој има семејство, дом, кола, облека ….Ние сакаме да мислиме, дека сме уникални, но најпросто кажано, сите сме едно исто. Така, од време - навреме треба да правите нешто различно. Отидете се на необична дестинација, направете нешто, од кое секогаш сте се плашеле. Тоа ќе ви донесе ценето искуство. И ќе ве запомнат со него.

 

Впуштете се во една бесполезна мисија. Ако сте неверојатно фокусирани, конзистентни и безмилосно ефективни, значи сте многу, многу здодевни. Сетете се, кога бевте млади и следевте глупави идеи заради нивните нелогични заклучоци. Суштината на бесполезната мисија е во натпреварот, а не во целта. Не секое нешто треба да има смисла и цел.

 

Нека другите зборуваат за вас. Луѓето, кои не се фалат, се паметат повеќе. Тие, кои се фалат, се запомнети по фактот дека се фалат. Правете добри нешта и другите ќе заборуваат за вас. Колку помалку зборувате за себе си, толку повеќе луѓето ќе се сеќаваат на вас.

 

Престанете да се обидувате да сте перфектни. Престанете да се обидувате да изгледате перфектно и да се справувате со сè идеално. Забележете ги вашите гревови. Правете грешки. Пробајте од неуспехот. Дури и да имате мали маани, луѓето ќе ве запомнат полесно со нив, отколку ако сте совршени.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка