Online: Членови: 0 | Гости: 174
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

5 работи кој секој џентлмен мора да ги има на ум

Меѓународниот ден на мажите се одбележува на 19ти ноември,а целта е да се истакнат позитивните примери на мажи, и знчењето на грижата за здравјето на мажите.

Што ги прави мажите да бидат џентлмени. 

 

Џентлменот никогаш не озборува

Не озборува, не шири гласини и не пробува на никого на „подметне нога“. Напротив, вистински џентлмен секогаш се труди да го сочува и својот интегритет од луѓето околу него.

 

Знае дека за вредните работи напорно се работи

И не мислиме на вредни работи во материјална смисла. Џентлмен знае дека се што е вистинито важно во животот е потребно време и многууу труд.Затоа секогаш внимава. 

 

Помага на сите

Жени, стари лица, послаби од него...Штом примети дека на некого му е потребан помош, вистинскиот џентлмен ќе се понуди.

 

Ја знае ралзиката на самодоверба и ароганција

Едно е да се биде свесен на вештините, изгледот, интелегенецијата, а сосема друго е да се мисли дека сте подобри од другите и да ги гледате од „висина“.

 

Докажува дека каваљерството и понатаму постои 

Вистински џентлен често докажува дека и понатаму постои. Нему му се добри манирите и многу важни и се труди да ги „покаже“ кога и да има прилика. 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка