Online: Членови: 0 | Гости: 164
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Три важни работи кои мора да ги знаете пред бракот

Пред да се одлучите да се посветите на некого, пробајте да разгоарате за важни теми.

 

Парите под контрола
Дали влегувате во брак или веќе сте 20 години, сите можеме подобро да раководиме со парите. Парите и алатот треба да знаеме да ракуваме со нив на правилен начин.
Клучно е да се постават насоки. Кој ќе плаќа сметки? Колку пари ќе потрошите и на што? Како ќе ги донесете одлуките за големи трошоци?

 

Квалитетна комуникација
Многу е важно да се научи како да се комуницира со сопругот/сопругата. Тоа е нешто на што навистина мораме да работиме, за повеќето од нас тоа не доаѓат природно.
Направете се што можете за да ја подобрите комуникацијата, подобро слушајте и подобро ќе комуницирате.

 

Однос основан на верба
За да љубовта биде потполна прво треба да се сакате себеси и вашиот сопруг треба да се сака себе. Единствено така ќе можете бескрајно да се сакате.
Со тоа заедно, потребно е верба. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка