Online: Членови: 0 | Гости: 89
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Експертите открија колку често треба да имате секс во зависност од возраста: Тоа може да ве изненади

Истражувањето покажало дека луѓето на возраст од 18 до 29 години имаат најмногу секс, во просек 112 пати годишно.

 

Дали знаете колку често всушност треба да имате секс со вашиот партнер? Според експертите за секс,

тој број зависи од голем број фактори, вклучувајќи ги возраста, здравјето, сексуалниот нагон и статусот на врската.

 

 Студијата на Институтот Кинси, за истражување на сексот, репродукцијата и полот, сугерира дека возраста може да предвиди колку често имате секс, пишува The Sun. Не е чудно што најмногу секс имаат луѓето на возраст од 18 до 29 години, кои, според истражувањата, имаат врски во просек 112 пати годишно. Оние на возраст од 20 до 39 години имаат секс околу 86 пати годишно,

 што е нешто помалку од два пати неделно, а оние на возраст од 40 до 49 имаат секс само 69 ​​пати годишно.

Според студијата, како што луѓето стареат, количината на секс драстично се намалува. 

 

Сепак, тоа не значи дека нивниот сексуален нагон е намален, туку значи дека често се попречуваат животните стресови, семејните обврски и физичките предизвици. Исто така, истражувањата покажаа дека здравјето влијае на поактивен и позадоволителен сексуален живот, како и на фактот дека луѓето се чувствуваат постари со возраста, па имаат помал интерес за секс.

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full