Online: Членови: 0 | Гости: 458
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Непотребната љубомора често може да ја оптоварува вашата врска: 5 глупави причини за карање во врска

Не дозволувајте некои безопасни ситуации да станат дел од вашите секојдневни дискусии, кои потенцијално можат да ја оштетат вашата врска на долг рок.

Секоја врска е составена од подеми и падови, односно од најголемите емоции, до дискусии, конструктивни разговори и сè до мали расправии кои се случуваат во партнерските односи.

 

 Постојат различни ситуации во кои партнерите влегуваат во конфликти, но често може да се случи тие да настанат поради безопасни ситуации. Ако забележите дека во вашата врска се случуваат вакви ситуации, тогаш најверојатно се расправате за безопасни ситуации:

 

 Не одговарање на пораки - можеби вашиот партнер едноставно нема слободно време во денот веднаш да погледне во телефонот и да ви одговори. Ако се зафатени, тогаш често се случува партнерот да не ви одговори веднаш, но не грижете се, тие се само зафатени

Зошто се обративте кон него или нејзе - ова често е тригер кој може да се слушне како причина за некаква дискусија, но тоа што вашиот партнер ќе погледне некого не значи дека проблемот е во вас, туку дека сите има право да процени за некого, односно дали нешто му се допаѓа или не

Ако носите нешто, а на партнерот не му се допаѓа, тоа не мора да значи дека не му се допаѓате, туку едноставно дека секој има свој вкус и во ред е ако некому нешто не му се допаѓа, немојте грижете се, тоа не е сигнал дека вашата сакана не ви се допаѓа

Непотребна љубомора - овој феномен често се случува кога партнерите немаат доволно доверба еден во друг, но доколку се изгради, треба целосно да ја исклучите оваа опција бидејќи таквата ситуација ќе ја оптоварува вашата врска.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка