Online: Членови: 0 | Гости: 230
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Истражување за бројот на сексуални партнери: Турците имаат најмногу партнери во животот, а Индијците

 

Хрватска, со просечен број од 7,5 партнери во текот на животот, е некаде на средина.

 

 

 

Бидејќи темите поврзани со сексот се секогаш релевантни, веб-страницата worldpopulationreview спровела анкета 

 

за да провери колку сексуални партнери имаат мажите од различни земји во текот на нивниот живот. 

 

Имено, истражувањата за кои континуирано се собираат бројки од 2005 година велат дека просечниот 

 

човек во текот на својот живот има девет партнери, но колкаво влијание имаат различните културни и

 

 општествени норми на таа бројка или колку таа бројка варира од земја до земја?

 

 

 

Во Индија, просечниот човек има само три сексуални партнери во текот на својот живот, веројатно поради нивните строги правила за брак. Покрај Индија, жителите на Хонг Конг, Виетнам и Кина имаат и многу мал број сексуални партнери, 

 

обично помалку од четири партнери во текот на нивниот живот.

 

 

 

Хрватска е на 25 место

 

Со просечен број од 7,5 женски партнерки во текот на нивниот живот, 

 

Хрватска е некаде на средина, со тоа што Србија, Босна и Херцеговина,

 

 Црна Гора и Словенија не учествувале во ова истражување, па најблизок сосед на 

 

скалата е Унгарија, чија граѓаните имаат просечен број од 6. 6 партнери.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка