Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:386
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како да ја освоите?

Можеби пополнување на слободното време или држење за рака или да се бакнувате. Под поимот партнер се кријат многу објаснувања. Пред сè треба да се тргне од фактот дека треба да се чуствувате среќно и заљубено. Постојат многу интересни работи со кои би уживале и двајцата партнери. Можете да се послужите со љубовна фантазија. Вратате го шармот на врската, оној шарм кој постоел на почетокот на врската. Не е само освојувањето на почетокот туку и потоа треба да се борите за да го освоите партнерот. Но како?
Постојат милион начини за тоа. Сè посоти само вие треба да се сетите...

1. Подарете цвеќе (се однесува за машките). Подарувањето нека биде од љубов и подарено со љубов. Значи не треба да кажувате дека ќе и подарите цвеќе, затоа што нема да биде изненадуване.
Но, како да не ве открие? Додека таа доаѓа кон вас вие скријте го цвеќето со вашата рака зад грб. Бакнете ја, подарете го цвеќето и речете „те сакам“.

2. Направете вечера (се однесува за машките). Може да биде многу едноставана, но сепак внимавајте на деталите затоа што колку да биде отмена вечерата, сепак некои детали имаат поебно значење. Купете свеќа и запалете ја, земете некоја убава и несекојдневна чаша и наполнете ја со некој пијалок (вино, ликер и сл. во зависност од тоа што јадете). Изгаснете ги светлата и оставете да гори свеќата. Пуштете малку музика, тивка и љубовна.

3. Доколку имате базен или пак сте некаде блиску до вода, тогаш користете ја вашата моќ на љубовното филозофирање. Доколку имате гитара тогаш засвирете некоја ваша песна.

4. Викнете го партнерот дома кај вас. Креветот нека биде полн со ливчина од рози, заврзете му ги очите за да не види. Потоа одврзете ги очите и бакнете се. Нека биде повод и причина за нешто романтично...

5. Додека сте во кафич и доколку амбиентот е отмен (има гласна музика, журка и сл.) и доколку се наоѓате покрај некој ѕид, тогаш турнете го партнерот нежно и љубовно, фатете му ги рацете и започнете да го бакнувате по вратот и нежно грицкајте го по ушите.

И запомнете: секогаш настојувајте да правите нешто различно затоа што никој не ги сака репризите.

Можеби ќе Ве интересира...
Како да флертувате?
Секоe женско во себе има способност да флертува за да добие машко внимание...
од ZeroCool |
Како да побарате прошка?
Познато е дека во секоја љубовна врска може да дојде до превара. Кога веќе ќе дојде до тоа и кога личноста...
од Романтичен |
Како да го импресионираш татко ѝ
Секој татко е различен. Тие го паметат и најмалиот детал. Ја бранат нивната ќерка од таквите дечковци какви што биле тие
од Романтичен |
Како до вистинска љубов?
Бидете свои и покажете што навистина ви е важно. Има повеќе нивоа на интимност и не морате веднаш на првиот состанок...
од Романтичен |
Коментари
cool samo da postojat maski koi bi go napravile ovoa togas nie zenskite ke bideme najsrekni ..
A da se odnesuva ova ponekogas i za zenskite ne bi bilo los hehe
dobar tekst iako na nekoj nacin zvuci premnogu don zuanski sepak znae da dopre dlaboko do srceto
tolku e pprekrasno no prasane e dali nekoe masko bi go napravil seto ova za nekoja devojka :/
Искрено многу ми е жал...затоа што само ние машките сме на мета на критики, зошто секогаш ние сме лошите не ми е јасно.

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.099443912506104&server_load=0&session=e4a852765776717872b710e1e00df77a&url=romanticni.mk%2Fljubovni-soveti%2Fkako-da-ja-osvoite-2403&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.82.52.91): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72