Online: Членови: 0 | Гости: 129
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како да кажете „не“ на машко

Има ли наистина правилен начин да оттргнете човек, кој сака да биде со вас? Никој не е идеален, но едно проучувње покажува дека има достојни варијанти, кои дури и мажите ги одобруваат.

 

Според претставниците на силниот пол, жените треба просто да кажат „не“. Колку и непријатно да е да чуете од некого дека сте непосакуван, тоа е подобро, отколку да давате лажна надеж.

 

Вториот начин е да објасните како стојат нештата кај вас и да дадете комплимент. Познатата фраза „проблемот не е до тебе, а е до мене“, може да е излитена, но врши добра работа. Има и други, кои би ги омекнале непријатните емоции, како на пример „Драг си ми, но не на тој начин“. Со тоа давате до знаење дека не мислите ништо лошо за него, но просто не го сметате за нешто повеќе од мил пријател.

 

Убедителната лага е третиот начин да откажете директно. На мажите им е потполно јасно дека жените често користат различни извинувања. За тоа можете убедувачки да се оправдате за да не повредите нечии чувства. Да кажете дека имате некого, дури и да не е вистина, секогаш ќе ве извади од ситуација, кога немате желба да почнете нова врска.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.