Online: Членови: 0 | Гости: 157
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Како ќе изгледа веројатно средбата со поранешниот

Позади вас е некое време откако сте се разделиле. Можеби и не сте биле еден за друг. Без обзир на се, ви се случува носталгија секој пат кога ќе го слушнете или видите ве потсетува на него.

 

Посакувате да побегнете

 

И панично пробувате да најдете место за криење. Како на пример помеѓу столбови, најблизок киоск и слично. 

 

Се трудите да останете смирени

Пробувате да бидете кул иако говорот на тело ве открива дека сте нервозни повеќе отколку на првиот состанок. Опуштете се и се ќе биде океј.

 

Борете се

Не можете ремелно од глава до пети, колку и да сакате. Приметувате дека има нова фризура, дека конечно ја избричил брадата и дека сега изгледа убаво. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка