Online: Членови: 0 | Гости: 158
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Мали трикови за големите заводничнки

Колку и да сакаат мажите да заведуваат и да ги превземаат клучните чекори во заведувањето, особено кога станува збор за сексот и секс-игрите, тие исто така сакаат кога се во спротивната улога. Посилниот пол просто ги обожава оние припаднички на понежниот пол коишто умеат да превземат иницијатива.

Еве неколку совети за припадничките на понежниот пол како полесно и пошармантно да го направат тоа.

 

Бидете опуштени

Што и да се работи во животот, најдобрите резултати доаѓаат кога тоа се прави опуштено. Тоа нешто важи и за заведувањето. Некои припаднички на понежниот пол тешко се опуштаат, па затоа и не се решителни да го превземат првиот чекор. Колку повеќе сте опуштени, подобар е и контактот со другите околу вас. Опуштеноста пред се ги мами мажите. Затоа тие сакаат да се во близина на таквите жени.

 

Заведувањето сватете го како игра

Бидете разиграни, затоа што заведувањето е и игра. Смешкајте се, спонтано допирајте се, шалете се... Едноставно однесувајте се природно без притоа да се грижите за крајните резултати. Уживајте во таа игра, затоа што и на машкото му годи тоа.

 

Научете да давате комплименти

Мажите сакаат кога жените ги обожаваат, ценат и кога им се восхитуваат. Тоа не значи дека треба да го поставите на пиедестал, но добро би било кога одвреме навреме би му дале по некој комплимент. Слободно направете да се почуствува поласкан, но не го лажете. Лагата секогаш се чуствува.

 

Нека ве лови

Слободно дадете му до знаење дека сте заинтересирани за него и дека ви се допаѓа, но паралелно со тоа ставете му до знаење дека не сте лесна девојка. Бидете физички блиску до него, но не му се предавајте уште на првиот пат. Тоа ќе пробуди уште поголема заинтересираност кај него за вас.

 

Дозволете му да ве научи

Дури и да сте од оние припаднички на понежниот пол коишто се појаки, поискусни и знаат многу работи, сепак дозволете му тој да биде вашиот водич. Покажете интерес за нешто што на него му е интересно и замолете го да ве научи нешто за тоа. Мажите сакаат кога ги учат жените на нови работи, па слободно приуштете му го тоа задоволство. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.