Online: Членови: 0 | Гости: 166
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Мали, но важни! Пет мали работи кои жените ги сакаат повеќе од големи романтични геста

Понекогаш тие се мали гестови, кои доаѓаат од срце, доволно е да бидеме среќни, во секој однос, па така и во оној со нашиот партнер или сопруг.

Секоја личност има некои свои квалитети поради кои некој ќе се вљуби во нив, меѓутоа, постојат и романтични гестови кој секој може да ги направи, а кои се добар сојузник на тој пат. 

1.Кога ќе исчистат

Кога луѓето размислуваат што би можело да направат за парнерот или партнерката, често им паѓа на памет подарок.

Кога жената после дол и стресен ден ќе се врати дома, измиени садови и исчистена кујна можеби не е некој гламурозен подарок, но е подарок кој ја усреќува или цени.

2. Кога ќе зборуваат за своите чувства 

Емоционалната зрелост е важна. Во ред е да се биде детинест кога е дозволено, но важно е дека двете страни се однесуваат акко возрасни кога е потребно.

Сериозно е и да се зборува за своите чувства, тоа што не мачи и всушност тоа жените го очекуваат од својот партнер.

3.Кога ќе ги насмеат

Кога набројуваме карактеристики кои ги сакаме кај нашиот партнер, многу ќе кажат дека е добра смислата за хумор. Се знае дека насмевката е лек. 

4.Кога ќе зготват ручек или вечера

Работата е многу едноставна - сите сакаме кога ќе не изненади со добар оброк, а изреката дека љубовта оди преку стомакот вреди за сите страни. 

5. Кога се поддршка 

На жените поддршката од мажите многу им значи. Општо, една од примарните улоги за партнерот е меѓусебната поддршка, а жената секогаш ќе знае да цени. 

Таа може да боде емоционална или практична. Важно е да се поддржи и помага, на мали или големи начини. 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка