Online: Членови: 0 | Гости: 140
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Наместо да барате совршен партнер, допуштете да ве усреќи тој што ве сака!

1.Не споредувајте ја врската со никого. Само затоа што родителтие ви се разведени не значи дека и вашата врска е осудена на пропаст. Оној пар кој делува толку совршено можеби има сериозни проблеми, но едноставно не ги покажува емоциите ниту откива каква им е врската навистина. Немојте да се споредувате со некои други. 

2.Само вие можете да одлучите што е добро за вас и за вашата врска. Слободно послушајте совет од пријател или роднина, но на крај направете го тоа што ви го советува вашето срце бидејќи тоа знае најдобро.

3.Комуникацијата е клуч за здрав однос. Немојте да викате еден на друг без потреба.Седнете на маса и разумно разговарајте како две возрасни личности. Ако веќе се карате, барем потрудете се кавгата да биде продуктивна и да дојдете до некое решение.

4.Вие и тој мора да цените исти вредности. Потполно е во ред да имате различни вкусови на музика, филмови и забава, но за сериозните животни прашања, на пример кариера, недвижнини, брак и деца треба да имате подеднакво мислење.

5.Големите животни промени го менуваат човекот.Пормена на местото за живеење, работа, или голем напредок во кариерата можат да го променат погледот на некои личности во животот.

6.Покажете дека му значи до работите за кои и него му значат. Взаемното почитување и поддршка се некои од темелните вредности на секоја врска. 

7. Не можете да промените никого. Луѓето се менуваат ако сами имаат потреба за тоа. Ни случајно не започнувајте врска со личност која ве привлекува и која во стартот имате во план да ја промените бидејќи тоа нема да се случи.

8.Никој не може да ви чита мисли.Ако нешто сакате или посакувате, јасно и гласно речете го тоа. Немојте да му замерите или да му се лутите него бидејќи не направил тоа што треба бидејќи не разбрал што сакате.

9.Сексот е важен. И немојте да допуштите некој на ве увери на спротивното.Иако не е најважно, тоа е физчики начин на покажување на љубов и приврзаност.Работете на одржување на страста во врската.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка