Online: Членови: 0 | Гости: 140
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

НЕ Е ПРАШАЊЕ ЗА УБАВИНАТА: Причините зошто мажите толку ги привлекуваат постарите жени

Зошто на многу мажи им одговараат жени постари од нив, 200 припадници на посилниот пол се обидоа да објаснат за книгата „Постари жени, помлади мажи“ од авторката Фелисија Брингс.

 

Еве дел од нивните коментари.

Кога ја запознав Каролина, бевме на забава кај еден пријател. Јас не барав постара жена и таа не бараше помлад маж, но тоа едноставно се случи. Јас имав 39, а таа 55. Нашата врска е единствена бидејќи не се заснова на секс, туку на доверба, почит и љубов. „Во нашите 25 години заедно, немавме сериозни проблеми и сè уште сме многу среќни“, вели 64-годишниот Пауло.

Постарите жени едноставно го имаат тој поостар интелект и тоа ме привлекува. Уживам да разговарам со некој кој е на тоа ниво на комуникација, го ценам и се восхитувам на тоа. Постарите жени добро се познаваат себеси. Имаат многу да понудат, но бараат само некој кој ќе биде добар татко и извор на пари“, смета 37-годишниот Најџел.

Имам 24 години и кога ќе запознаам жени кои имаат над 30 години, тие се веќе решени во животот и фокусирани. Тие знаат што сакаат и тоа е попривлечно од кој било изглед“, вели Ден.

 

На Винсент му се допаѓаат и постарите жени, кои велат дека лекциите што може да ги научи од својот постар партнер се предизвик на кој не може да одолее.

Емоционална стабилност е она што ми треба и само постара жена може да го обезбеди, барем според моето искуство“, вели 28-годишниот Фред, кој својот постар партнер го смета за најдобар пријател.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка