Online: Членови: 0 | Гости: 228
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Откријте зошто жените се попривлечни по раскинување на врската

По раскинувањето на врската и по некое одредено време, вашето минато момче со сите сили се труди да ве врати кај него, дури и ако е он тој кој иницирал прекин на врската.

 Ако некогаш сте се запрашале зошто баш тоа ваш ви се случува, многу луѓе ширум светот имаат идентична приказна. 

Тогаш имаме одговор.

Збор е за т.н сјај по прекинот, кога многу жени, но и мажи, се одлучуваат на позитивни животни промени, врзани за својот изглед, но и личност, кои кај минатите партнери предизвикале љубомора или повторна желба.

Со други зборови, вашиот минат партнер оддеднаш почнува да му се допаѓа „нова ти“.

Припадниците на поубавиот пол потврдиле дека со оваа теорија исткнале дека често по прекинот на врската стануваат посреќни, јаки и убави.

На социјалните мрежи дури постои хаштаг #postfuckboyglow кој ги означува нивните најдобри фотографии од сингл животот. 

Но, треба да се нагласи како тоа воопшто не значи дека се најпривлечни жените и оние кои ја раскинале врската. Имено, споменатиот сјај можно е само после врската, која ви донела повеќе штета отколку корист, што апсолутно има логика. 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка