Online: Членови: 0 | Гости: 217
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Ова е тајна што секоја жена треба да ја знае и да ја примени денес!

Кожата е единственото место каде што можеме да бидеме, таа е 

наше безбедно засолниште, но и нешто што не прави посебни и уникатни.

 Затоа е важно во него да се чувствуваме добро и удобно.

 Еве ја тајната на самодовербата!

 

Многумина се чувствуваат непријатно во својата кожа, несигурни, кријат од очите. Но, кога ќе останат сами, се споредуваат со другите, со слики од „совршени жени“ на насловните страници, бараат маани, се фокусираат на своите недостатоци... Би сакале нивната кожа да биде потемна, поцврста, почиста. , без капилари, стрии, целулит, мозолчиња, флеки, брчки... Некој друг сонува за светла кожа и нежна, тенка кожа... Без оглед на причината за вашата несигурност, време е веднаш да се потсетите што добро прави кожата за да ве заштити од студ и топлина, од ветер, штетни надворешни влијанија... Благодарение на кожата и сетилата можеме да го почувствуваме нежниот допир на саканата личност, топлината на телото што спие до нас, детските раце кои не држат околу вратот и цврстата прегратка на мајката полна. на љубовта… Кожата е нашиот најголем орган, но и единствениот начин 

да ги почувствуваме тие скапоцени пролетни зраци на сонцето, свежината на ветрот, флуидноста на водата додека пливаме, 

топлиот песок на плажата, сензуалниот допир на свилен фустан и кадифено кадифе...

 

Без разлика дали е светло или темно, младо или зрело, благодарение на нашата кожа сме различни, единствени... 

Иако тоа не не дефинира, тоа е наш заштитен знак и наше единствено безбедно место од кое немаме каде да одиме... 

И затоа треба да се биде нежен! Да и ја дадеме грижата што ја заслужува! Кога велиме кожа, не мислиме само на лицето, 

на кое најчесто посветуваме најмногу внимание. Како што темелно и посветено избираме производи за чистење и нега на

 лице, истиот принцип треба да важи и за кожата на телото. Покрај лосионите, важно е да се внимава и при изборот на

 гел за туширање бидејќи може многу да придонесе за почиста, поздрава и похидрирана кожа, под услов да ги содржи 

вистинските состојки. Хидратацијата отсекогаш била императив на геловите за туширање Dove. Тие содржат ¼ хидратантни креми 

и се збогатени со навлажнувачи кои природно се наоѓаат во кожата.

 

Тоа се керамиди, еден вид липид кој се наоѓа во горниот, површински слој на нашата кожа. 

Тие создаваат заштитен слој и на тој начин и помагаат на бариерата на кожата да ја задржи влагата и 

да ги намали видливите оштетувања предизвикани од надворешни влијанија. Без керамиди, кожата може да стане сува, 

иритирана или испукана. Dove геловите за туширање се дизајнирани да го забрзаат процесот на

 создавање керамиди за заштита на кожата од сушење.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка