Online: Членови: 0 | Гости: 231
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Што секое женско треба да знае?

Листата е сигурно многу подолга, но ние ги издвоивме 15те најважни работи кои секоја девојка треба да ги знае најкасно до 30тата година од животот.

1. Како да се заљубите, а да не ја изгубите главата.

2. Имајте на ум колку деца сакате.

3. Како да дадете отказ, да раскинете со дечкото и да се соочите со другарите или другарките без да го упропастите другарството.

4. Кога треба да се потрудите, а кога да продолжите понатаму.

5. Зашто е глупаво да флертувате од досада.

6. Името на претседателот и најдобриот кројач во градот.

7. Како да живеете сама, дури и да не го сакате тоа.

8. Да не плачете поради пропуштеното.

9. Дека неможете да ја смените должината на вилицата, ширината на колковите, а ниту пак природата на вашите родители.

10. Дека детството можеби не ви било совршено и дека сето тоа сега е минато.

11. Што да направите и што никогаш да не направите кога се во прашање љубовта и парите.

12. Дека пушењето цигари, опивањето, дрогирањето некој мора да ги плати.

13. На кого можете да му верувате, а на кого не.

14. Да не ги оправдувате луѓето кои ве исмејуваат.

15. Зашто се вели дека животот започнува од 30тата година.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка