Online: Членови: 0 | Гости: 191
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Пет грешки поради кои недостигаме добри мажи

 

Често се прашуваме каде отидоа добрите луѓе. Сепак, понекогаш ги пропуштаме нашите мали недостатоци.

 

1. Сакаме одреден тип на маж и не се откажуваме од него.

 

Нема ништо лошо во поставувањето критериуми, додека не станеме премногу пребирливи. Во одреден момент мораме да ги преиспитаме нашите критериуми, т.е. обрнете внимание на она што ни е навистина важно. 

Запрашајте се дали навистина би отфрлиле маж кој ви одговара во се освен на пр. по музички вкус.

 

2. Ќе течеме од врска во врска.

 

Срцето не прашува и затоа мозокот понекогаш треба да му даде некој совет.

 По раскинувањето, одвојте време да се „разболите“ од вашата поранешна љубов. Можеби мислите дека сте подготвени за нова врска, но на сите, па дури и на најсилните жени им треба време за нова љубов по раскинувањето.

 

3. Го чекаме г-дин Perfect.

 

Принцот на бел коњ е само бајка. Понекогаш ни треба време за да 

сфатиме дека совршенството не постои. Поради љубовта учиме да ги толерираме сите несовршености, 

а понекогаш тие ни стануваат сочувствителни.

 

4. Одбиваме да излегуваме со пријателите.

 

Животот често не изненадува со неочекувани љубовни приказни, но 

шансите добар маж да затропа на вашата врата се навистина мали. Поголема е веројатноста да го 

сретнете на друго место, затоа не одолејте се на излегување.

 

5. Не сакаме да го направиме првиот чекор.

 

Старите романтични приказни не научија дека мажот секогаш прв ѝ приоѓа на жената, но времињата се сменија. Зад навидум срамежлив маж кој не знае како да ви пријде можеби стои добар и квалитетен потенцијален партнер. Кога ги отфрламе сопствените предрасуди за приближувањето кон мажите, 

си даваме можност за нови познанства што инаку не би се случиле.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка