Online: Членови: 0 | Гости: 95
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Поради овие пет причини вашата врска може брзо да заврши!

Кавгите често можат да помогнат за проблемите кои ги криете во себе да излезат на виделина. Меѓутоа, проблемите поради кои доаѓа до расправа не смеете да ги игнорирате и морате да ги решите за да кавгите не се појавуваат повторно.

 

1.Финансии

Според статистиките, парите се на прво место на листата на причин во љубовните кавги. Ако вие и партнерот овој проблем сте го прифатиле како прилика за да ги разредите своите финансиски проблеми и да станете искрени еден кон друг, тогаш сте на вистинско место.

 

2.Семејство

Не смеете да толерирате кога партнерот ја навредува вашата фамилија. Постои граница која партнерот не смее да ја прејде и да ги навреди на нивна сметка.

Истото важи и за вас, имајте такт кога ги изнесувате своите мислења за неговата фамилија за да не го повредите.

 

3.Домашни обврски

Ако поделбата на обврските преставува проблем во вашата врска, веднаш пробајте да го решите, немојте да го игнорирате. Домашните обврски ви требало да се делат на пола, значи време е со партнерот да разговарате посериозно за оваа тема.

 

4.Интимни односи

 Потребно е внимателно да комуницирате за секој потенцијален проблем поврзан со сексуалниот живот. Ако нешто не ви одговара или сте незадоволни, немојте партнерот да го прекинувате со реченицата Што правиш, тоа е грозно....бидејќи со тоа ја рушиме неговата самодоверба.

 

5.Изглед и интелегенција

Зборовите во кавга никогаш не се забораваат. Затоа избегнувајте коментари на сметка на партнерот. Понекогаш во лутина изговорувате нешто што не го мислите.

Кога ќе ви излета таков коментар, извинете се и објаснете дека тоа сте го кажале во бес. 

Истото очекувајте го и од партнерот и немојте да толерирате навреди.   

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full