Online: Членови: 0 | Гости: 175
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Правилото 3x3 ќе ви го спаси бракот

 

 

 

Родителството ја менува секоја врска. Времето кое сте го поминувале заедно се претвара во непрекинлива врска низ обврските кои ги обавувате хронично уморни и на ивица на нерви.
Поради тоа станувате и раздразливи па се почесто имате кавги со партнерот. Една жена анонимно го сподели своето решение.
Кажала дека - двајцата биле измоени, а тогаш нејзиниот маж непланирано отишол малку да спие во текот на денот, додека децата биле будни. Следела казна, а неколку саати подоцна кога децата веќе биле запсани
нејзиниот сопруг предложил правило 3x3, во кој зборувал со пријатели кој бил на брачно советување.
Тоа правило кажува дека секој родител добива три часаво текот на седмицата кои се само за нив. Тие три часа може да се искористат одеднаш, но може и да се поделат, важно е родителот да ги помине сам работејќи тоа што го сака.
Покрај тоа, парот би требало да одвои три часа само зан ив како пар. Тоа може да биде едно излегување во град.
- Го користиме правилото веќе месец дена и шокирани сме колку работите се променија. Се случи и нешто подлабоко, тој тивок нргативен бран  кој ни го разнишуваше бракот, веќе исчезна.Бидејќи знаела дека ќе има време за нејзе станала автоматски помалку лута кога некој ќе ја прекина во гледањето на пораки на мобилниот или во нешто слично.

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка