Online: Членови: 0 | Гости: 92
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Златни правила за подобар живот

1. Не жали средства за задоволства.

2. Ти се допаѓа - кажи му.

3. Вчера веќе е поминато, а утре може да нема.

4. Сакаш да се сретнеш со некого - покани го.

5. Сакаш нешто – замоли.

6. Не се расправај.

7. Сакаш да бидеш разбран – објасни.

8. Не разбираш – прашај.

9. Виновен си? Признај си, не се оправдувај.

10. Секој има своја вистина.

11. Не разговарај со глупаци.

12. Најважното во животот е среќата, сето останато е суета.

13. Проблемите на човекот се само во неговата глава.

14. Околниот свет не е добар, ниту лош, на него му е сеедно дали те има или не.

15. Извлекувај задоволство од секоја ситуација.

16. Друг живот нема да имаш.

17. Не се жали.

18. Не гледај телевизија.

19. Ти не си должен никому.

20. Никој не ти е должен.

21. Не се занимавај со политика.

22. Сметај само на себе си.

23. Верувај ѝ на својата интуицията, а не на ветувања.

24. Со жените, како и со децата, биди трпелив и малку повеќе инфериорен.

25. Почитувај ги сите жени – на нив им е потешко во животот.

26. Ако си во лошо расположение, мисли си дека кога ќе умреш, ниту тоа нема да го имаш.

27. Днес е најдобриот ден од твојот живот.

 

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка