Online: Членови: 0 | Гости: 215
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

6 златни правила за патување за двајца

Првото заедничко патување преставува еден од темелите за романтична врска. Одлучивте да поминете 24 саати дневно? Прочитајте ги овие правила: 

 

1. Заедничка одлука за дестинацијата 

Не треба да одите на место каде што не сакате само за да го послушате партнерот. Размислете каков одмор сакате all inclusive, активен или на егзотично место. Немојте да се согласувате со желбите на партнерот само затоа што тој така сака.

 

2. Пресметајте ги финансиите

Донесете одлука кој ќе плати? Или тоа ќе биде заедничка сметка. Ова е уште едно прашање кое треба да го решите пред да резервирате термин.

 

3. Заеднички одлучете за траење на патувањето

‌Не е правило дека долгите патувања се подобри од кратките. Можеби продолжен викенд е добра идеја?

4. Не го пакувајте целиот плакар во куферот

Мислите ли дека сите работи ви се потребни? па не! Земете облека за секој ден, лична хигиена, удобни обувки и ако одите на плажа земете летна гардероба.

 

5. Одберете превозно средство

Дали повеќе сакате авион или автомобил? Размислете убаво.

 

6. Бидете флексибилни

Дури и ако го имате најдобриот план, нешто нетпревидено може да се случи. Останете мирни и не се грижете за ситни работи. Реакцијата на вашиот партнер ќе ви покаже дали вашата врска ќе трае или не.

Се надеваме дека овие совети ќе ви помогнат повеќе да уживате. Опуштете се и не правите проблеми за ситни работи.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка


QUERY ERROR4 => The table 'session' is full