Online: Членови: 0 | Гости: 143
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Бали - романтично патување за двајца

 

Дали сте знаеле дека 80% од економијата во Бали зависи од туризмот? Бали е остров. Ако сакате да сурфате, да шетате по мирни улици, и да лежите на рајски плажи тогаш мора да отидете таму. 

 

Неколку романтични работи кои можете да ги правите на Бали 

 

1. Сместете се во сред прашума 

 

Идилични оази сред зеленило, кога одморате и тело и мозок со звуците на вода и птици. 

 

2. Вечерајте во ресторан со поглед

 

На врвот на брдото Бадур се наоѓа ресторанот Амора Бали, а мислите како да се наоѓате на врв на светот.

 

3. Посетете ја црната плажа

 

Црните плажи на Бали не се реткост. Бали има уште активни вулкани. Плажата, Мегненинг, црна плажа во националниот парк Тангкоко можете да ги посетите и да го почувствувате песокот од вулканско тло.

 

4. Посетете го храмот Ta-nah Lot

 

На западната обала на Бали на 20км од Денпасара постои храм. Lot е храм кој настанал на камена формација.

 

5. Спијте над океанот

 

На 150метри над морето, се наоѓа One Eighty нов софистициран бар и ресторан чие дно е проѕирно. Познат по индонезиска храна.

 

6. Пробајте го најскапото кафе

 

Најскапото кафе на светот Kopi Luwak, една шоља од ова кафе може да чинк помеѓу 30 - 100 долари, а можете да го испиете на островите.

 

Најдобро време да бидете на Бали е во почетните месеци од годината се до нашата пролет кога таму почнуваат дождовите.

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка