Online: Членови: 0 | Гости: 473
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Мини баунти готови за половина ча

Ако сте љубител на кокос, а сакате да јадете нешто слатко и сакате брзо да го подготвите, тогаш овој рецепт е за вас. 

Состојки:

100гр кокос

50гр шеќер во прав

50гр млеко во прав

50мл слатка павлака

За глазура:

100гр млечно чоколадо

2-3 лажици масло

 

Подготовка:

Во сад измешајте го кокосот, шеќерот во прав, млекото во прав и слатката павлака. Убаво соединете ја смесата и покријте ја со проѕирна фолија, па ставете во фрижидер некои 30-40 минути. Со лажица одвојте го тестото и направете тркалезен облик и редете на решетка. Млечната чоколадо стопете ја со маслото и прелијте го колачот. 

Со нож направете цртки и оставете го во фрижидер половина час да се стегне.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка