Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:643
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

4 работи кои го доведуваат до лудило

Точно е дека машките обожаваат секси долен веш, високи штикли и фустани кои на девојките ги истакнуваат облините, но постојат и многу поедноставни работи кои знаат да ги доведат до лудило.

Машките многу повеќе ги сакаат девојките кога тие се во нивното природно издание отколку кога се комплетно намонтирани. Повеќето машки кога би можеле да бираат би се одлучиле за девојка која е без шминка и во куќно издание, отколку таа иста девојка нашминкана. Секако, машките не се противат на секси долен веш, штикли, малку шминка и сè останато, тие сакаат да видат тип-топ средена девојка, но постојат многу поедноставни работи кои знаат да ги привлечат како магнет, а нема да верувате за што се работи. Во прашање се 4 ситуации.

Коса
За машките нема ништо попривлечно од тоа кога ќе го почувствуваат мирисот на свежо измиената коса. Тие го обожаваат и моментот кога девојката несвесно поминува со прстите низ нејзината коса, ја врзува, си игра со неа... Девојките за тоа најчесто и не се свесни, но овие моменти можат автоматски да го „запалат“ и да посака да ве љуби со часови.

Стомачето
Иако помеѓу девојките се говори дека машките сакаат рамно стомаче, ситуацијата е сосмеа друга. Машките сакаат девојки кои имаат мало стомаче, а пак моментот кога тоа ќе се види од под маицата додека девојката се истегнува, наведнува или прави нешто друго? За нив тоа е непроценливо.

Искрена насмевка
Машките ја сакаат женската насмевка, особено онаа искрената, широката, која добро ви го стега стомачето и од која ви се гледаат сите заби. Уште ако знае дека тој е заслужен за неа, на неговата среќа нема да има крај. Бидете сигурни дека во некои моменти сте му толку слатки да посакува да ве изеде.

Соблекување на градникот
Овој чин на машките делува како магија. Се хипнотизираат секој пат кога ќе тргнете да го соблечете градникот од под маицата, а потоа да го извлечете од ракавот. Затоа немојте да се чудите ако после тоа ви „скокне“ и почне да ве љуби.

 

Можеби ќе Ве интересира...
5 знаци кои откриваат дали девојката е...
Експертите велат дека е можно со поедини знаци да се предвиди дали девојката со која излегувате е добра љубовница во кре
од Ivana |
Каков секс сакаат хороскопските знаци?
Ако сеуште не сте сфатиле кои се сексуалните фантазии на вашиот партнер, еве што хороскопот открива за него...
од Романтичен |
Интересни места за секс
Доколку вашиот сексуален живот е затворен во вашата спална соба, водењето љубов под ведро небо може да ја намали...
од Романтичен |
Секс пози што девојките ги обожаваат
Девојките сакаат секс исто толку колку и момчињата. Иако многу девојки сакаат да експериментираат за да ја задржат свежи
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.21546292304993&server_load=0&session=819ba6ab54625f921297f114b49f4b18&url=romanticni.mk%2Fseks%2F4-raboti-koi-go-doveduvaat-do-ludilo-3050&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.196.208.187): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72