Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:442
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Интересни места за секс

Доколку вашиот сексуален живот е затворен во вашата спална соба, водењето љубов под ведро небо може да ја намали монотоноста. Има толку многу места, а вие треба само да одберете дали тоа ќе го направите на плажа, на планина или можеби во дворот.

 

 

 

 

 

 

 

Во природа!
Носете облека која може да се отстрани само од едната страна така нема да морате да се соблекувате целосно. Деловите од телото кои не се изложуваат често на сонце, може да изгорат, затоа користете препарати за сончање со висок заштитен фактор. Сепак, по нанесувањето на заштитните препарати треба да ги измиете рацете затоа што кондомот може лесно да пукне. За да се заштитите од бубачките во тревата, постелете покривка.

 

На плажа!
Водењето љубов на плажа звучи премногу секси, но песокото е насекаде. Доколку патите од циститис, плажата не е најдоброто место на кое можете да водите љубов. Важно е да ја одржувате хидратацијата на ниво додека сте под сонцето.


Во вода!
Водењето љубов во вода може да предизвика иритација на гениталиите поради хемикалиите кои ги содржи водата. Истотака недостаток е и тоа што не можете да користите кондом во вода.

Со заеднички сили!
Некои парови сакаат да гледаат додека други го прават тоа, или пак сакаат да бидат гледани. Овие егзибиции можете да ги остварите доколку пребарате на интернет за вакви локации.

Дали е легално?!
Не е против законот да се води љубов на јавни места, но можете да се соочите со законот доколку им сметате на минувачите, затоа е потребно да бидете дискретни, па дури и да се наоѓате во сопствениот двор.

 

Можеби ќе Ве интересира...
Спремни ли сте за секс?
Сексот е ваша лична одлука, без разлика дали е првиот секс во врската или оној без обврски...
од Романтичен |
Секс на плажа
Лето е и конечно сте на одмор со партнерот или пак сте сами, а се надевате дека сепак некој ќе „влета“ затоа што сте..
од Романтичен |
Како до подобар секс?
Кога следен пат ќе ви биде тешко да си ја исчистите собата кога партнерот е тука – размислете уште еднаш. Малите промени
од Романтичен |
Пред првиот секс...
Кога првиот секс ќе остане запамтен, тоа е навистина нешто посебно. Некои можеби ќе речат дека...
од Романтичен |
Коментари
abe na pokrif najubo e hahah em si na otvoreno nebo em ke si mislis na oblaci si so zenskati haha
sekoe mesto e ubavo ako si so onaaa vistinskata licnost.no sekako seksot na nekoe porazlicno mesto e podobar i povozbudliv probajte!!!!!!!
sex na plaza zvuci mn vozbudlivo bas bi sakala da probam u polnoc

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens