Online: Членови: 0 | Гости: 186
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Најчести секс прболеми, како да ги решите

Се препознавате ли во некои од нив, опуштете се бидејќи тоа е потполно нормално. 

Се заплеткавте во секс рутина. - Кога штотуку сте ја започнале врската, искрите се фрлале на сите страни. Сте сакале секогаш и секаде, многу често и во сите можни пози. Сега, по некое време, иамте чувство дека вашиот сексуален живот е се само не интересен.

И ова е, верувале или не, сосема нормално. Многу парови во долгогодишни врски запаѓаат во сексуални рутини - точно знаете кога ќе имате секс и во која поза. Добро, постои шанса да биде во неколку пози, но добро знаете во кои. Паровите кои се долго заедно точно знаат што го вжештува партнерот и поради тоа секогаш играат на сигурно. 

Потсетете го колку е забавно во сескот да пробате нешто ново - набавете секси долна облека, дочекајте го голи во кујна или иницирајте некоја неиспорбана поза. Сигурно и тој ќе ја прифати играта! 

 

Тој редовно се преценува. - Овој проблем се однесува на следнава ситуација: Вашиот партнер со сите сили се труди да ве задоволи вас, кога разменувате нежности и притоа има настап како да е асполутен крал на сексот чиј секој потег покренува здивови, оргазми и пеперутки во стомакот. Но сето тоа изостанува бидејќи тој ништо не прави како што треба. 

Немојте веднаш да помислисте дека сте несреќник која завршила во врска со пресладок фраер кој е грозен во креветот. Веројатно тоа е причина дека тој од првиот ден кога тргнало нешто како што не требало, вие за тоа сте ќјутеле, а тој продолжил со работите на начин на кој мислел дека ви одговара. Разговарајте со партнерот или смислете мала задача дека двајцата мора прецизно да ги опишете 10 движења кои ве водат до лудило и проблемите наскоро нема да ги имате!

 Вашето либидо е поголемо од неговото- Не се ретки мажите на кои либидото и не им е многу високо, но ретки се оние кои тоа ќе го признаат. Многу жени кои имаат значително поголемо либидо од својот партнер, можат поради тоа да с ечувствуваат лошо, да се плашат дека на партнерот не му се приблечни или да помислат дека имаат проблеми со нимфоманија. Без грижа, не сте тоа и потполно нормално е  често да имате потреба за секс со вашиот партнер. Исто така, не мора да значи дека сексуално не го привлекувате. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка