Online: Членови: 0 | Гости: 251
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Ова се најчести фантазии на зафатените жени!

Можеби нивната креативност се буди поради тоа што сега сексот се практикува само со еден партнер, а можеби некои работи никогаш не се менуваат. Сепак, сексуалните фантазии не си одат тогаш кога ќе се впуштите во цврста долготрајна врска или брак. Баш напротив, тоа е совршено време за остварување на своите мали секси желби. 

 

1.Губење контрола

Наречете го ефект „Педесет нијани на сиво“, но многу жени сакаат да се препуштат на контролата на мажите. 

Тоа сакале да го направат многу одамна пре да биде напиан овој серијал. Ако сте расположени за врзување и превез на очите - не се грижете, се наоѓате во милионско друштво. 

 

2.Секс на изненадно место

Уживањето во спалната соба е во ред, но некогаш жените сонуваат за секс на необично место. Високо на листата на сакани локации за секс е хотелска соба со поглед на океан, секс на плажа, секс во кујна или под туш. 

 

3.Секс со странец

И во врската жените фантазираат за секс со убав странец, односно жешки игри без обврски и притисок од секојдневието. Поделете ги своите желби со партнерот, па препуштете се на ова сочно сценарио - заедно. 

 

4.Играње улоги 

Жените сакаат униформи и развиени тела на мажите кои ги привлекуваат на вистински начин. Без обзир дали е збор за згоден доктор кој е подготвне да ве прегледа, секси професор или тренер во теретана со неколку промени сите овие можете да ги имате во сопствената спална соба. 

 

5.Секс на јавно место

Една америчка студија покажала дека дури 60% од жените сонуваат за секс на јавно место. И додека ретко која жена ќе му шепне на уво на својот партнер дека сака секс во полн ресторан, повежето жени нема ништо против фантазирање за секс на некое место каде во секој момент можете да бидете откриени. 

  

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка