Online: Членови: 0 | Гости: 156
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Премногу жешко за допир - 5 пози

Со малку креативност, можно е да се сменат сексуалните пози кои го намалуваат контактот со телото. Можете да ги пробате овие неколку „есенскисекс пози кои го намалуваат контактот со телото:

 

Кучешки стил“

Совршената поза која го намалува допирањето за време на секс е „доги стил“. За да го намалите потенцијалното прекумерно потење, пуштете го вашиот партнер „позади“.

Секс под туш

 Не практикувајте секс под туш додека вашиот партнер се тушира. Немојте веднаш да му се придружите, но кога е при крај, тогаш придружете му се под туш и истурете ја студената вода.

Мастурбирајте заедно

Ако навистина се потите толку многу, мастурбирањето можеби е најдобриот избор. Иако бара високо ниво на самодоверба, тоа може да биде совршена можност да му ги покажете на партнерот вашите омилени техники со вибратори.

Класичната поза 69

69 се нарекува класична поза со причина, што е веројатно најдобрата „летна“ секс поза бидејќи не треба да допирате ништо друго освен областа во која „работите“. За да ја намалите „активноста“ најдобро е партнерот и вие да легнете на страна.

Странично

Легнете на страна и на ист начин нека вашиот партнер лежи зад вас. Целта на оваа поза е да се допира што помалку.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка