Online: Членови: 0 | Гости: 146
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Се плашите дека сексот со партнерот ќе стане монотон? Зачинете го со овие совети!

Забавен начин да излезете од рутината и досадата е да играте улоги и да кажувате работи што ве возбудуваат...

Има многу причини зошто сексот може да стане здодевен и монотон откако ќе почнете да живеете заедно и сте го виделе партнерот во секакви изданија, а некои од неговите навики ви се одбивни. За среќа, сето ова може лесно да се поправи.

Запознајте се подобро

Запознавањето со сопствените желби и работите кои ве возбудуваат не е секогаш најзабавно, но длабоко запознавањето на сопствените потреби ве тера да се сакате повеќе себеси, што исто така придонесува да бидете поопуштени за време на сексот.

Знајте што ве возбудува

Некои теории велат дека интимноста е спротивна на сексуалната страст и дека ви требаат авантура, мистерија и далечина за да се возбудите, додека други тврдат дека клучот за страста лежи во добрата врска со партнерот. И дека мора многу добро да се познавате, да се свртите еден кон друг и да се зближите. Што е точно? Што се однесува до кого; ниту едното, а сепак и двете!

Споделете ги вашите фантазии

Забавен начин да излезете од рутината и досадата е да играте улоги и да кажувате работи што ве возбудуваат. Исто така, важно е редовно да зборувате за сексот за да не стане само нешто што го правите во врската.

 

Направете листа да/не/можеби

Тоа е список на забавни работи за секс што треба да ги пробате во спалната соба. Нека секој именува нешто ново, а потоа пробајте едно по едно и разговарајте за тоа како помина.

Посветете се на секс

Запомнете, сексот е многу важен дел од вашиот живот. Како што гледате на работата, пријателите, хобиите, здравјето и другите важни работи, така гледајте и на сексот. Секако, важни се и другите работи во врската, но и редовното водење љубов е многу важно и придонесува за меѓусебна блискост, па сите други проблеми се полесни.

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.
Zabavi mk logo

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка