Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:484
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Сексуални навики кои не се за заборавање

Но исто така и одржувањето на некои сексуални навики е добро.

Еве неколку совети што секој пар би требало да практикува редовно во сексуалниот живот:

Барајте го од партнерот тоа што го сакате

Многу парови имаат проблеми со тоа како едниот на другиот партнер треба да му каже што всушност сака во кревет. Некои дури тоа го сметаат и за неромантично. Затоа најдобро е сето тоа да се разговара пред самиот секс, бидејќи така би се намалил притисокот врз партнерот за време на сексот. Исто така секогаш е подобро разговорот да го започнувате со “Ми се допаѓа кога...” наместо со “Не ми се допаѓа кога...”.

 

Редовно (само)задоволување

На машките можеби оваа тема им е добро позната, но не е така кога станува збор за женските. Затоа најдобро ќе биде ако женско го практикува овој метод. Тоа не значи дека треба да се форсира, туку дека така женското најдобро ќе го запознае своето тело и најдобро ќе знае што сака.

 

Користете лубрикант и кога мислете нема да ви треба

Природната женска лубрикација понекогаш не е доволна, и не е доволен показател дека женското секогаш е возбудено. На тоа влијаат различни фактори: фазата на менструалниот циклус, годините, исхраната... Така, за сувоста да не ви претставува проблем најдобро е секогаш при рака да имате лубрикант.

 

Не преиспитувајте го женскиот оргазам

Многу жени имаат проблеми со оргазмот, а поголемот оптеретување нема да ви помогне околу тоа. Кога женското се грижи дали ќе го достигне врвот или не, може да заборави дека тоа навистина ќе се случи. Наместо да се насочите кон тоа, насочете се кон уживањето.

 

Заклучок:

Понекогаш и дури да не ви е дојдено до тоа, водете љубов. Сексот е здравје. Тоа го потврдуваат и научниците. Ова важи и за понежниот и за посилниот пол. Не е пожелно да чекате се да се поклопи. Некогаш ќе немате време, некогаш ќе бидете заморни... Ако ви се случува се почесто да наоѓате оправдувања за да не водите љубов, вашиот сексуален живот и вашето сексуално здравје може да се влоши. Немојте премногу да размислувате, само уживајте.

Можеби ќе Ве интересира...
Интересни места за секс
Доколку вашиот сексуален живот е затворен во вашата спална соба, водењето љубов под ведро небо може да ја намали...
од Романтичен |
Фраеру, не прави го тоа!
Сексот би требало да биде опуштен, но не сосема. Еве некои од грешките кои машките ги прават, а не би требале...
од Романтичен |
Водењето љубов наутро најдобро расонува
Утринскиот секс го смалува нивото на стрес и ја ублажува депресијата. Оние кои го практикуваат се посреќни во текот на д
од Романтичен |
Опседнати од големината
Не е мал бројот на машки и девојки, а и на повозрасните, кои се опседнати со големината на некој дел од своето тело...
од Јаги |
Коментари

Слики од нашите членови

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens