Online: Членови: 0 | Гости: 178
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Шест совети за водење љубов која секоја жена треба да ги знае до 30та година

Повеќето жени признаваат дека откриле како изгледа фантасричен секс откако наполниле 30 години, а за тоа постои едноставно објаснување.

 

1.Барајте го тоа што го сакате

 Мажите сеуште не ја совладале вештината на читање на мисли па немојте тоа да го очекувате од нив. Затоа кажете му што сакате, што ве возбудува и за тшо фантазирате.

 

2. Галамата е пожелна

 Вашето стенкање и испуштање на воздивки, вербалното изразување на задоволството, дополнително ќе ви ја разгорат страста.

 

3.Мастурбацијата повеќе не е табу

 Не е ни резервирана само за мажите. Опуштете се и запознајте го вашето тело. Всушност, можете да се допирате и тогаш кога ве гледа тој.

 

4.Пробајте нови работи

 Рутината е супер. Додека не стане досадна. Ако веќе знаете како ќе изгледа предиграта, а како завршетокот - крајно време е да пробате нешто ново. Тоа не мора да биде ништо екстремно дури и најмалата промена за пробудува заспаната убавица во вас.

 

5.Честото одбивање не е забавно

 Во ред е да одбиете секс ако не сте расположени за него, но ако никогаш не сте расположени, запрашајте се во што е проблемот. Освен тоа, изненадете го и направете го првиот чекор и предложете водење љубов

 

6.Почастете се со секси долна облека

 Да, почастете сами себе, а во тоа сигурно ќе ужива и вашиот партнер. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.