Online: Членови: 0 | Гости: 257
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Техника која секој маж треба да ја знае ако сака да ја задоволи жената

При водењето љубив постигнувањето на оргазам кај мажите и жените е многу важно. Имено, 

знаеме дека на мажите им е потребно помалку време да постигнат „врв“ во текот на водењето љубов, додека на жените им е потребно малку повеќе време. Доколку сакате да ја доведете жената до заеднички врв научете да се контролирате или да го одложите постигнувањето на оргазам.

 

Можноста и волјата на мжот да се воздржат од оргазам покажува на неговата несебичност и желба за да ја задоволи жената како и себеси.

 Техниката на одложување на оргазмот е многу едноставна. Кога мажот ќе почувствува дека е блиску, треба да застане на кратко и потоа да продолжи.

Сексот би требало да биде задоволство за двата партнери и е многу важно двете страни да бидат задоволени. 

За да поефикасно да постигнете оргазам никогаш немојте да ја прескокнувате предиграта која е важен дел од сексуалниот чин, поеднакво важен и за мажите и за жените. 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Најубави романтични филмови на сите времиња

Летните вечери се создадени за романтични филмови - комедии, драми, трагедии...Гушнати со партнерот или со семејството,романтиката е таа која ни треба. Мојата девојка