Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:639
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Соновник Ѓ

ЃАВОЛ
Ако видите ѓавол – успех во трговијата. Aко бегате од него - кавга.

ЃЕРДАН
Веселба. Ѓердан од злато – ќе се сомневате во нешто.

ЃОН
Селидба. Излитен ѓон – чувајте се од оговарање.

ЃУБРЕ
Пари и среќа. Ако ви е дома - среќа. Надвор – наследство. Ако газите по ѓубре – ќе бидете лути.

ЃУБРЕЊЕ (НИВА)
Богатство.

ЃУБРИШТЕ
Благосостојба.

Можеби ќе Ве интересира...
Љ
Соновник Љ. Протолкувајте ти вашите сонови со најдобриот македонски соновник. Makedonski sonovnik
од Романтичен |
Ч
Соновник Ч. Протолкувајте ти вашите сонови со најдобриот македонски соновник. Makedonski sonovnik
од Романтичен |
Ж
Соновник Ж. Протолкувајте ти вашите сонови со најдобриот македонски соновник. Makedonski sonovnik
од Романтичен |
Н
Соновник Н. Протолкувајте ти вашите сонови со најдобриот македонски соновник. Makedonski sonovnik
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.11164593696594&server_load=0.01&session=51f7e3e7778990a5f65a5d5d64e27617&url=romanticni.mk%2Fsonovnik%2Fgj-2051&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=54.196.208.187): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72