Facebook Twitter Youtube
Online: Членови:0 | Гости:394
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Ако тој го прави сексот така, значи е навистина вљубен

Мажите кои се поврзани само заради забава немаат потреба подетално да зборуваат со партнерката за нејзините тајни желби, ниту да ја галат за време на секс.


Сексот во почетокот на врската обично е возбудлив и поинаков од оној во претходните врски, но кога тој почнува да се вљубува, сè ќе биде сосема поинаку. 

 


Ќе ве бакнува почесто и подолго

Бакнежите за мажите се многу интимен чин. Поради тоа ова е еден од првите знаци дека тој интензивно мисли за долга врска и се гледа себеси во иднина до вас. Ако ви бакнува почесто од порано, по целото тело и долго, сака да ви даде до знаење дека многу му се допаѓате и дека се грижи за вас.


Специјален е сексот

Мажот кој едноставно сака да се насладува на сексот, а не на врската, нема премногу да се труди околу љубовната игра и времето, кое обично е потребно на жената, за да се возбуди. Кога тој се грижи за вас, ќе се труди и до најмалите детали да бидете задоволни од сексот и ќе почувствувате колку му е важно.


Сака да ви одговори

Уште еден знак е ако ве испрашува што сакате во сексот и ќе слуша што зборувате. Мажите кои се поврзани само заради забава немаат потреба подетално да зборуваат со партнерката за нејзините тајни желби, ниту да се галат за време на секс.


Секогаш е внимателен и дарежлив

Внимателен е и дарежлив љубовник, не само првите неколку пати, а во поголемиот дел од времето. Тоа е така, затоа што е заинтересиран и сака врска, која надминува линијата на сексот. Токму затоа се обидува да се разбере она што е важно за вас, кои ви се ерогените зони и кога се чувствувате најдобро со него.


Мирен е

Кога е мирен, забавен и не брза да се впушти во интимните моменти, тоа е слоиден знак дека е вљубен. Поради истата причина нема да се обидува постојано да ве импресионира и да ви покажува колку е совршен во сè.


Малите нешта се важни

Редовно внимава за атмосферата и се обидува да создаде романтична атмосфера за средба. По малите детали, како на пример вечера со свеќи или нов парфем, ќе забележите колку се обидува да разбере дека се грижи за врската и за вас. Исто така, ќе ви каже дека сака да бидете пријатели со пријатели или да отидете на кратко патување. Мажот кој сака случајна врска и малку добра забава никогаш нема да сака да учествува во животот ви.

ZeroCool |
Можеби ќе Ве интересира...
Партнерот гледа по други!?
Дали кога се шетате заедно со пртнерот сте го приметиле некогаш тој да гледа по други? Дали дечкото ви се загледува...
од Романтичен |
Типични женски грешки
Секој медал има две страни, па така и во врските, не се само машките оние кои прават грешки...
од Романтичен |
Бременост за вечна љубов?
Сите знаеме дека повеќето женски се спремни да направат сè за да го задржат дечкото што го сакаат крај себе...
од Романтичен |
Дали вашиот партнер е пасивен?
Вашиот партнер е прекрасна личност. Обожавате да го поминувате времето со него. Но, како и сите луѓе има по некоја маана
од Романтичен |
Коментари

Слики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Beastly (Ѕверски)

Модерна верзија на „Убавицата и ѕверот“ каде што тинејџер од Њујорк се претвара во чудовиште за да ја најде вистинската љубов.

Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72 Warning: file_get_contents(http://webrecepcija.com/visit.php?client=5&crc=laclave&load_time=0.21167898178101&server_load=0&session=cb3a5e37f3c9c9a5d17781f6480d1377&url=romanticni.mk%2Fvrski%2Fako-toj-go-pravi-seksot-taka-znachi-e-navistina-vljuben-3358&referer=&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&ip=3.82.52.91): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/romanticni/inc/footer.php on line 72