Online: Членови: 0 | Гости: 149
Како невидлив | Ја заборавив лозинката!
Сеуште не си дел од најромантичното семејство? РЕГИСТРИРАЈ СЕ!
Најави се!

Дознајте што е GUA SHA?

Технички гледано Gua Sha не е нешто ново, кога е во прашање нега на лице, но овој третман добил посебно внимание.

Gua Sha е третман за нега на кожата на лицето кое вклучува стругање на кожата со помош на рамно парче жад или ружен кварцен камен. Се користи за да се опуштат мускулите и за дренажа на лицето.

 

 Кои се предностите на Gua Sha третманот?

 

Gua Sha влијае на циркулацијата на лимфните течности под кожата и ефикасно развивал напнатост во мускулите. Ова доведува до подобрување на протокот на крв и мала отеченост на лицето. Овој третман на природен начин ги остранува сите нечистотии кои се наталожиле на лицето.

 За почеток се препорачува да користите капки Gua Sha. Доволно е до три пати во неделата.

А утринскиот третман е идеално решение.

 

 

Прочитајте повеќе

Содржините на интернет страницата Романтични.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење или реобјавување (дозволено е реобјавување само на дел од содржината со ставање линк до содржината што се цитира) без писмена дозвола од Бест Нет Студио, во спротивно ќе Ви пратиме фактура со назнака „плагијат“ во вредност од 15.000 денари.

Коментари

Остави КоментарСлики од нашите членови

Zabavi mk logo

Љубовни правила

Кивалче

Препорачуваме филм

Филмски маратон романтични филмови за викенд

Без разлика дали сте романтична душа или реалистична жена која сака да гледа некој друг жанр, мора да признаете едно нешто.